Časté dotazy

Jaký je postup, pakliže chci využít službu správy nemovitosti?

Kontaktujte nás, domluvíme si s Vámi schůzku. Určíme tržní nájemní cenu nemovitosti. Připravíme smluvní dokumentaci, převezmeme od Vás nemovitost, převedeme média a začínáme plnit své závazky.

Jak tato služba vznikla a jak vybíráte podnájemce?

Tato služba vznikla na žádost našich klientů, kteří se chtějí věnovat svým obchodním či soukromým aktivitám. Nemovitosti vlastní jako zdroj pasivního příjmu, mnohdy ani nežijí v České republice a nemůžou tedy řešit denodenní problémy s nájemníky. Garantovat nájemné můžeme jen díky mnohaletým zkušenostem s pronajímáním nemovitostí v Českých Budějovicích a jihočeském kraji. Vytvořili jsme dokonce i svou lokální databázi problémových nájemníků, tzv. Black list. Každého nájemce důkladně prověřujeme.

Jaká je cena za službu?

Za převzetí správy Vaší nemovitosti si účtujeme poplatek 20 % z výše nájemného. Příklad výpočtu ceny: Byt 2+1 se pronajímá za částku 10.000,- včetně energií. 6.000,- je nájemné a 4.000,- jsou poplatky. 20 % z nájemného (6.000,-) je 1.200,- Cena služby je tedy 1.200 Kč měsíčně.

Jaké budu mít starosti po podpisu smlouvy?

Žádné. Ano, opravdu vše řešíme za Vás. Naše služby jsou komplexní. 

Co když mi podnájemník způsobí škodu v bytě?

Byt je od prvního dne pojištěn. Pokud dojde ve Vašem bytě ke škodě, vše uvedeme na své náklady do pořádku a následně si škody vymáháme od pojišťovny a podnájemce.

Co když můj byt nebude obsazen?

Platíme Vám nájemné i v tomto případě. To, aby byla nemovitost obsazena, je naše starost. 

Co když mi do bytu dáte problémového podnájemníka a smlouva skončí?

Je v našem zájmu, aby byl podnájemce spolehlivý, náš zisk tvoří pravidelné placení nájemného. Máme propracovaný systém kontroly podnájemců. Preferujeme dlouhodobou spolupráci, pokud tedy budeme mít spolehlivého podnájemce, nemusíte se bát ukončení nájemního vztahu z naší strany.

Jaký je rozdíl mezi pronájmem a podnájmem?

Pronájem je vztah mezi majitelem nemovitosti a nájemcem. Podnájem je podřazen pronájmu. Vzniká mezi podnájemcem a subjektem, který si nemovitost pronajímá od majietele nemovitosti.

Jaká je cena za službu Hlídacího psa?

Za výše uvedené služby si účtujeme 5 % z výše nájmu. Příklad výpočtu ceny: Byt 2+1 se pronajímá za částku 10.000,- včetně energií. 6.000,- je nájemné a 4.000,- jsou poplatky za služby. Nájem (6.000,-) = cena služby 300 Kč měsíčně.

 

Webdesign by Lewest.cz